Wimbledon’da Sürpriz! Iga Swiatek Elendi

Wimbledon’da Sürpriz! Iga Swiatek Elendi

Wimbledon’da sürpriz! Iga Swiatek Elendi

Sezonun üçüncü Grand Slam Tenis Turnuvası olan Wimbledon’da tek kadınların dünya 1 numarası olarak yerini almış olarak bulunan Iga Swiatek, Alize Cornet isimli oyuncuya yenilmesi üzerine turnuvaya 3.turda veda etmiş oldu.

İngiltere’nin başkenti olan Londra şehri içerisinde düzenlenen çim kort turnuvasının 6. günü, 3.tur maçları ile hiç durmadan devam etti.

Dünya sıralamasının incelenmesi üzerine 37.basamak üzerinde bulunan Fransız raket Cornet, son Fransa Açık şampiyonu Polonyalı Swiatek’i 6-4 ve 6-2’lik setlerle 2-0 mağlup ederek 4. tura yükseldi. Polonyalı tenis oyuncusunun set sayıları canlı bahis siteleri üzerinde de yer aldı.

Turnuvanın 4 numaralı seribaşı olarak yer almakta olan İspanyol Paula Badosa, Wimbledon’da iki kez şampiyon olan 25 numaralı seribaşı Çek Petra Kvitova’yı 7-5 ve 7-6 biten setlerle 2-0 yenilmesi üzerine yoluna devam etti.

Wimbledon’da 2019 şampiyonu olarak bulunan ve 16 numaralı seribaşı Rumen Simona Halep, klasmanın 92. sırasında yer alan Polonyalı Magdalena Frech’i 2-0 (6-4, 6-1) ile geçerek tur atladı.

Tek kadınlarda dünya 80 numarası olan Hırvat Petra Martic ise 8 numaralı seribaşı ABD’li Jessica Pegula’yı 6-2 ve 7-6 olarak sona ermiş olan setler ile 2-0 mağlup ederek turnuva dışında bıraktı.

Dördüncü tur içerisinde ise Alize Cornet-Ajla Tomljanovic, Petra Martic-Elena Rybakina ve Simona Halep-Paula Badosa eşleşmeleri oluşturuldu.

Spor