Valerien Ismael’den Transfer Ve Oyun Sistemi Açıklaması

Valerien Ismael’den Transfer Ve Oyun Sistemi Açıklaması

Valerien Ismael’den Transfer ve Oyun Sistemi Açıklaması

Sezonun ilk maçı içerisinde Kayserispor takımını 1-0’lık bir skor ile beraber mağlup etmiş olan Beşiktaş takımında teknik direktör olan Valerien Ismael, transfer için daha vakitlerinin olduğunu söyledi. Ismael, oyun sistemi hakkında ise “3-4-3 ya da 4-3-3 konusunda esnekliğimiz devam edecek” dedi.

Maçın hemen ardından düzenlenen basın toplantısı içerisinde konuşmuş olan Ismael, “Maç sonundaki durum mantalitemizin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Taraftara bu atmosfer için teşekkür ediyorum, bu maçı hep beraber kazandık. İlk maç zor geçti. İlk maçlarda nerede olduğunuzu görürsünüz. Geliştireceğimiz yerler var. Hafta hafta daha iyi olacağız. Şimdi dinleneceğiz ve Alanyaspor maçına hazırlanacağız.” Sözleri ile ifadelerine yer vermiş oldu.

“Transfer Sezonu Devam Ediyor”

Welinton ve Josef’in yaşamış oldukları sakatlıklarının planlarında değişikliğe gitmelerine sebep olduğunu söylemiş olan Ismael, “Transfer çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Transfer sezonu devam ediyor. Daha vaktimiz devam ediyor. Geliştirmemiz gereken yerler var. Bazı kilit oyunculardan mahrum olunca işler karışıyor.” Sözlerini söyledi.

Henüz her şeyin tam anlamı ile hazır olmadığını da söyleyerek açıklamasına devam etmiş olan Ismael, “Geçen hafta Sampdoria maçında fırsatlar bulduk. 34 kez rakip ceza sahasında topla buluştuk. Her şey şu anda yüzde 100 değil. Önemli olan bu dönemde puanlar kazanmak ve özgüvene sahip olmak. Daha erken gol atmalıydık ama son 2 maçta iyi sinyaller verdiğimizi düşünüyorum. Biraz sabır göstermek gerekiyor. Farklı zamanlarda farklı oyuncular aramıza katıldı. Örneğin Saiss’in bizimle 3. haftası. Bugün tecrübesiyle oynadı. Maç maç hafta hafta daha da güçleneceğiz.” diye de konuştu.

“Welinton Konusunda Yorum Yapmak İstemiyorum”

Welinton’ın başka bir takım içerisinde yer alması ile ilgili transferinin gündemde olduğu yönündeki soruya Ismael, “Welinton konusunda yorum yapmak istemiyorum. Sakatlığı nedeniyle bizim için büyük bir kayıp. Sampdoria maçında iyi bir stoper hattımız olduğu izlenimi de verdi.” Cevabını vermiş oldu.

“3-4-3 ya da 4-3-3 Konusunda Esnekliğimiz Devam Edecek”

Ismael, oyun sistemi konusunda oldukça esnek bir yapıda olduğunu kaydetmiş olması üzerine, “Üçlü sistemi biliyoruz, bu konuda iyi bilgilerimiz var. Maçı kazandıracak hamlelere karşı hep esnek olduğumu söylemiştim. 3-4-3 ya da 4-3-3 konusunda esnekliğimiz devam edecek. Bir şeyleri değiştirmek gerekirse değiştiririz.” ifadelerine konuşmasında yer verdi. Ismael’in yapmış olduğu tüm açıklamalar da internet üzerinde bonus veren siteler içerisinde yerini almış oldu.

Spor