Sigaranın Insan Sağlığına Olumsuz Etkileri’ Dosyasını Sizinle Paylaşıyorum

Sigaranın Insan Sağlığına Olumsuz Etkileri’ Dosyasını Sizinle Paylaşıyorum

Sigaranın İnsan Sağlığına Olumsuz Etkileri

Sigara içinde bulunan kimyasal maddeler sebebi ile bağımlılık yapan, ve bir çok hastalığa sebep olan, insan yaşamının kalitesini oldukça düşüren bir maddedir. İçinde bulunan nikotin kişinin bu zararlı maddeye bağımlı olmasını sağlar. Ağız yolu ile çekilen dumanlar ise başta ciğerler olmak üzere birçok organa zarar vermekte.

Yalnızca sigarayı içenleri değil, sigara dumanına maruz kalanları da etkilemekte. Bu duruma maruz kalanlara da pasif içici ismi verilmektedir. Pasif içiciler de sigaradan kaynaklı olası sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmaktadır.

Sigaranın Yarattığı Sağlık Problemleri

Sigara sindirim sistemi hastalıklarına, diş sararmaları, diş eti hastalıkları, diş kaybı, cilt problemlerine, iştah eksikliklerine, kalp damar tıkanıklığına, akciğer kanseri gibi bir çok kanser türlerinin oluşumuna kısırlığa, erken menopoza girmeye, göz hastalıklarının oluşumuna, sırt ağrılarına, KOAH’ a ( kronik obstrüktif akciğer hastalığı) , mide hastalığına, erken yaşlanmaya, şeker hastalığına sebep olur. Tüm bu sağlık sorunlarına sebep olmadan sigarayı bırakmayı istiyorsanız Biraktim.com///sitesinden destek alabilirsiniz.

IQos ve Juul Pod Nedir?

IQos ve Juul Pod bir nevi elektronik sigaradır. Elektronik sigaraları özellikle sigarayı bırakmakta zorlanan kişiler son zamanlarda çare olarak görmektedirler. IQOSun en önemli özelliklerinden biri tütünü yakmayıp, buhar haline getirmesidir. Bu şekilde dışarı duman verilmez. Ve bağımlılık yapan nikotini kimyasalların içerisinden elde etmek yerine direk tütünden elde edilmesini sağlar.

IQOS hakkında daha geniş bir bilgiye internet siteden ulaşılabilir Juul Pod ile elektronik sigara sektörüne birçok yenilik gelmiştir. Farklı çeşit lezzetler istenildiği gibi seçilip, cihaza yerleştirilip, rahat bir kullanım fırsatı vermektedir. Juul Pod hakkında daha detaylı bilgi için internet sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Sigara Bağımlılığından Kurtulmanın Yolları

Sigara bağımlılığı dünyadaki en yaygın bağımlılık türlerinin başında geliyor. İnsan sağlığına her yönden zarar veren bu bağımlılık yapan maddeden kurtulması çoğu birey için oldukça zordur. Ve bu bireyler bağımlılıktan kurtulmak için birçok farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Elektronik sigaraya başlanması da bunlardan biridir. Siz de sigara bağımlılığından kurtulmanın yollarını arıyorsanız elektronik sigara yöntemini kullanabilirsiniz.

Genel Kültür