Mutfağınızda yapabileceğiniz bakım ürünleri

Mutfağınızda yapabileceğiniz bakım ürünleri

Dudak peelingi: Şeker + Bal + Zeytinyağı

Dudak peelingi: Şeker + Bal + Zeytinyağı

Hayallerinizdeki parlak rujun dudaklarınızda düzgün bir şekilde durması için önce temiz ve pürüzsüz bir tuvaliniz olduğundan emin olmalısınız. Hiçbir ruj; kuru, pul pul dökülen dudaklarda kendini gösteremez. Neyse ki iki dakikada dudağınızı yenileyecek kolay bir ev tarifi var! Kahverengi şeker, bal ve zeytinyağı. Yapmanız gereken tek şey, bu üç malzemeden bir çorba kaşığı kadar alıp küçük bir kasede birleştirip karıştırmak! Macunu oluşturduktan sonra, temiz dudaklarınıza yavaş masaj hareketleri ile uygulayın. Macunu çok sert veya çok uzun sürmeyin; aksi takdirde dudaklarınız tahriş olabilir. Ovmayı bitirdikten sonra dudaklarınızı ılık suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.

Tonik: Elma sirkesi

Tonik: Elma sirkesi

Biliyoruz, muhtemelen kokusu hiç hoşunuza gitmiyor! Ancak bu fikir cildinize çok iyi gelecek. Elma sirkesi, ölü cilt hücrelerini yok etmeye yardımcı olan ve cildinizin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayan anti-bakteriyel özellikler içerdiğinden cildiniz için sihirli özellikler gösterir. Biraz elma sirkesini alın ve su ile karıştırın. Su, elma sirketini seyreltecektir. Daha sonra çözeltiye bir pamuk veya ped daldırın ve daha önce yıkayıp temizlediğiniz yüzünüzün üzerinden geçirin. Sonra önünüzdeki aynada gördüğünüz güzel, parlak cildin tadını çıkarabilirsiniz.

Yüz maskesi: Avokado + Bal

Yüz maskesi: Avokado + Bal

Yüzünüzün biraz neme ihtiyacı varsa, şiddetle tavsiye ettiğimiz bu karışımı mutlaka deneyin! Kremsi bir avokadoyu, balla karıştırdıktan sonra kıvama gelmesi için karıştırmaya devam edin. Daha sonra bu sihirli maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Diş beyazlatma: Karbonat + Çilek

Diş beyazlatma: Karbonat + Çilek

Çikolatalı tatlılar ve bol miktarda kahve arasında, dişlerimiz her gün bembeyaz gözükmeyebilir. Kafeinle olan uzun süredir devam eden aşk ilişkimizden vazgeçemesek dahi, biraz azaltabiliriz. Sararmış dişlerimize, biraz beyazlık katmak için normal diş macununuz ile dişinizi fırçaladıktan hemen sonra dişlerinizi kabartma tozu ile fırçalamayı deneyin. Kabartma tozu lekeleri çıkarmaya ve dişleri beyazlatmaya yardımcı olacak, böylece gün boyu özgürce gülümseyebileceksiniz.

Makyaj temizleyici: Hindistan cevizi yağı ve Zeytinyağı

Makyaj temizleyici: Hindistan cevizi yağı ve Zeytinyağı

Hepimiz su geçirmez makyaj ürünleriyle aşk-nefret ilişkisi yaşıyoruz. Su geçirmez formüller, gerçek anlamda su geçirmez olmalarıdır (şok edici, değil mi?).Bu yüzden yüzünüzü yıkamanız bu tür ürünleri çıkarmakta pek başarılı olmayacaktır. Maskaradan veya uzun süre kalıcı dudak renginden kurtulmanın en iyi yolu, makyajı çözmek için yağ bazlı bir ürün kullanmaktır. Bir pamuk üzerine biraz hindistan cevizi veya zeytinyağı sürmeyi ve makyajınız tamamen çıkana kadar göz ve dudak bölgesini hafifçe ovalamayı deneyin. Ardından, yüzünüzü normal yüz temizleyicinizle yıkayın.

Kaynak: seogenel.com

Moda ve Yaşam