Merdiven Korkuluk Sistemleri

Merdiven Korkuluk Sistemleri

Merdiven Korkuluk Sistemleri

Modern teknolojinin gelişmesi ile birlikte özellikle inşaat alalarında iş sağlığı ve güvenliği için mükemmel derecede sistemler geliştirilmiştir. Merdiven korkuluk sistemleri kullanıma bağlı olarak farklı yapılarda sipariş edilebilen önemli koruma sistemleri arasında yer alır. İnşaat bölgelerinde işçiler tarafından yapıldıktan sonra sıkça kullanılan merdivenler, bu yoğunluğa bağlı olarak düşme gibi kazaların en sık rastlandığı yerlerdir. Merdivenlerde hızlıca kurulacak korkuluk sistemleri sayesinde olası iş kazalarının önüne geçilmesi mümkündür. Üstelik kullanılmaya bağlı olarak farklı çeşitlerde satışları yapılmaktadır.

Merdiven Korkuluk Sistemi Çeşitleri

Merdiven korkuluk sistemleri inşaat alanlarında yapılan merdivenlerde işçileri korumak için hızla kurulabilen korkuluk sistemleridir. Düz ve kolay dönebilen boru sistemlerinin bir araya gelmesinden oluşurlar. Kurulum yapısına göre 3 farklı çeşitte satışa sunulmaktadır.

Bağlantı Ekipmanları

Özel bir bağlantı elemanı yardımıyla korkuluk kurulumu ve sabitlemesi yandan gerçekleştirilir. Betona sabitleme yapılan sistem yüksek koruma sağlayan ve her koşulda kullanılabilen bir yöntemdir.

Dübel Sapma

Bağlantı ekipmanları kurulumundan farkı sabitleme yapılan yerin merdiven yanında değil üzerinde olmasıdır. Basamakların üzerine sabitlenen korkuluk sistemi her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle dönerli yapıya sahip merdivenler de kullanılmaktadır.

Deliksiz

Deliksiz kurulum yüzeye zarar vermemesine rağmen tam koruma sağlayan bir başka yöntemdir. Merdivenin bulunduğu inşaat bölgesine yandan veya basamak üzerinden zarar verilmek istenmediği durumlarda kullanılır. Yüzeye herhangi bir iz bırakmaz, güvenle korkuluk sisteminin sabitlenmesini sağlar. Sistemin ana prensibi kelepçeleri kullanmaktır. Merdiven yanlarına takılan kelepçeler sayesinde güvenli bir korkuluk sistemi kurulabilir.

Genel Kültür