Lisanslı Tenisçi Olmak İçin Neler Yapılmalıdır

Lisanslı Tenisçi Olmak İçin Neler Yapılmalıdır

Tenis pek çok kişinin ilgi duyduğu bir spor dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle dönemsel olarak tenis turnuvalarının televizyonlar aracılığıyla yarattığı etki bilhassa önem arz etmektedir. Bu noktada insanların tenisi olan ilgisi günden güne artmıştır. Hatta ailelerin çocuklarını küçük yaşta bir tenisçi olarak yetiştirmeyi isteği de daha da fazla ilgi uyandırmaktadır. Bu noktada tenisle ilgili bilinen derin günden güne daha da fazla değer kazandığını görmekteyiz. Bu alanla ilgili olarak özellikle profesyonelliğe adım atma noktasına merak edilen çok sayıda detay olduğunu görmekteyiz. Özellikle bu durumla ilgili merakın gerek ülkemizde ve gerekse de dünyada aynı sorulara cevap arayan kesimler olduğu da anlaşılmaktadır. Lisanslı tenisçi olmak için izlenmesi gereken bir yoğun olduğu elbette doğrudur. Bu anlamda bilinçli bir sporcu olarak davranmak elbette kişinin lehine olacaktır.

Tenis alanında ilgisini taze tutan kimselerin bu alanda kariyer yapma isteği sıklıkla karşılaşılan bir durum değildir. Dolayısıyla bu alanda kariyer yapma isteği olan kişiler için belli başlı videoların fazlasıyla ön plana çıktığını görmekteyiz. Öncelikle bu konuda en gerekli olan adamın kararlılık olduğunu ifade edebiliriz. Nitekim her spor dalında olduğu gibi teniste de önemli ölçüde disiplin ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla kararlılıkla bu disiplin içerisinde var olabilmeyi kabullenmek ve ona göre çalışmalar içerisine girmek en mantıklı yol olacaktır. Arkasından lisanslı tenisçi olmanın avantajlarını bilmek bu anlamda söz konusu statüye daha da fazla değer katacaktır. Ülkemizde lisanslı bir tenisçi olabilmek için resmi kanalın başında Türkiye Tenis Federasyonu yer almaktadır. Tenis lisans başvuruları için kayıtların alındığı yer Türkiye Tenis Federasyonu’dur. tüm işlemlerin online bir biçimde gerçekleştirildiği görülmektedir. Bu anlamda federasyonun internet sitesinde yer alan i-kort bölümü üzerinden form doldurarak başvuru yapılabilir. Her türlü tenis ekipmanına ve tenis çantası modellerine tenis market’den ulaşabilirsiniz.

Tenis alanında profesyonelliğe ilk adım olarak yapılan başvuruda ferdi olmak ya da kulübe bağlılık iki farklı statü ifade etmektedir. Bu anlamda ikisi arasında bir seçim yapmış olmak başvuru öncesinde önemli bir durumu ifade edecektir. Her ikisi için de farklı avantaj ve dezavantaj durumları söz konusudur. Bu anlamda kaliteli bir kulübe üye olmak her zaman avantajlı bir durumu ifade eder. Bu formun doldurulmasının ardından kimlik fotokopisi sağlık raporu ve lisans bedelinin ödendiğine dair makbuz ile birlikte sistemi geri yükleme yeri yapılmalıdır.

Spor