Kiralık Kasa Kullanmak Güvenli Mi

Kiralık Kasa Kullanmak Güvenli Mi

Kiralık Kasa Kullanmak Güvenli Mi?

Kiralık kasalar bankalarda bulunan güvenlik sistemi ile korumaya sahiptirler. Kiralık kasa fiyatları kasa boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Kiralık kasalar çelikten yapılır ve iki farklı anahtar deliğine sahiptir. Değer yüksek varlık fonlarının güvenle korunabilmesinde kiralık kasaların yeri büyük önem taşır. Bu kasalar bankalar tarafından özel olarak hazırlanan korunaklı odalarda muhafaza edilmektedir.

Bu odalara giriş yapabilmek için kiralık kasaların anahtarına sadece kurumdaki yetkililer sahiptir. Aynı zamanda bu kiralık kasalar iki farklı anahtara sahip olduğu için diğer anahtarda kasa sahibinde bulunur. Yani kasayı açmak için iki anahtar da mevcut olmalıdır. Kasa içerisindeki değerli varlıkların gizliliği özenle korunur. Hırsızlık, yangın ve benzeri afet durumlarında kasanın değeri banka tarafından karşılanır. Her bankada kiralık kasa hizmeti bulunmayabilir bunun nedeni banka şubesinin yapısına bağlıdır. Çoğu bankada ise kiralık kasa hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kiralık Kasa Fiyatları ve Kullanım Şartları Nelerdir?

Kiralık kasa fiyatları aylık olarak ödenebilir. Kiralık kasa seçerken boyuna göre yapacağınız fiyatlandırmalar de değişiklik göstermektedir. En uygun kiralık kasa fiyatlarını öğrenmek ve karşılaştırma yapmak için bankaların müşteri temsilcileriyle birebir veya telefon aracılığıyla görüşebilirsiniz. Kiralık kasa ilk ödenmesi yapılırken bir kereye mahsus olarak depozito ile kasa ödemesi de alınır. Eğer kiralık kasanızda saklayacağınız değerli eşyanız altın ise bankalar daha Farklı bir ücretlendirme politikası uygulayabilir.

Kiralık kasa kullanım şartları da gerekli ve istenen evrakları bankaya verdikten sonra işlem hemen tamamlanır. Kiralık kasa hizmetinden hemen yararlanabilirsiniz. Kasaya yanıcı, yakıcı ve patlayıcı eşya koymak mümkün değildir. Ayrıca şahsınıza ait kiralık kasaları başkasına devredemez ve kiralayamazsınız. Kiralık kasalara ancak kasaya ve kullanıcılara zarar vermeyecek maddi değere ve öneme sahip para, ziynet eşyaları ve belgeler koyulabilir. Kiralık kasalar ancak bankanın gözlemi doğrultusunda ortak sözleşme imzalanarak ortak olarak kullanılabilinir.

Kiralık kasaların aylık ücreti ödenmemesi durumunda da kasadaki eşyaların geri iadesi gerçekleşir. Ödenmeyen aylık ya da yıllık ücret ise depozitonuzdan karşılanır. Kiralık kasaların ödenme yöntemleri, kiralık kasaların ücretleri ve hangi bankada ne kadar kiralık kasa ödemesi var gibi bilgilere https://www.finanskredisi.com/ adresinden öğrenebilir ve birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ekonomi