Kaa Gent – Ajax Maçı Yasaklandı!

Kaa Gent – Ajax Maçı Yasaklandı!

KAA Gent – Ajax maçı yasaklandı!

Ajax kısa bir süre önce antrenman programını duyurdu. Yapacağı hazırlık maçlarını taraftarlarıyla paylaşan ekip, Temmuz ayının başında Belçika’nın Gent şehrine yolculuk yapmayı planladı. Fakat Gent polisi ve belediye meclisi flaş bir gelişmeyle köklü Hollandalı kulübe cevap verdi.

Gent Belediye Başkanı Mathias De Clercq, “Güvenlik servislerinin kapsamlı bir risk analizine dayanarak maçı yasaklamaya karar verdik,” dedi. 9 Temmuz’da gerçekleşmesi planlanan KAA Gent – Ajax maçı böylelikle iptal oldu.

Ajax’ın hazırlık maçı güvenlik gerekçeleriyle iptal edildi

KAA Gent – Ajax mücadelesinin oldukça riskli bir potansiyel taşıdığını bildiren Gent yönetimi, Hollandalı ekibin taraftarlarının yerel sporseverler ile güvenlik sorunları yaşayabileceğini aktardı. Öte yandan antrenman maçları için polislerden yardım almadıklarını açıklayan yetkililer, bu nedenle maçın oynanmasının mümkün olmadığını açıkladı.

Kiralık bahis siteleri canlı maç siteleri ile karşınızdayız.

KAA Gent taraftarları, Ajax maçının iptal edilmesi kararı sonrasında hayal kırıklığına uğradı. Ancak yine de yerel birimlerin kararını anlayışla karşıladı. Takımın sözcüsü Tom Vandenbulcke, “Elbette ki bunu oldukça talihsiz buluyoruz. Ama aynı zamanda polisin ve şehrin konumunu da anlıyoruz. Ajax taraftarı olmadan oynasak bile, Ajax’a karşı maçın epey riskli olabileceğini öngörüyoruz,” dedi.

Kulübün sözcüsü, Ajax taraftarlarının maça alınmasa bile Belçika’ya seyahat etme olasılıklarının yüksek olduğunu aktardı. Güvenliği ön plana aldıklarını açıklayan Vandenbulcke, kent yönetiminin aldığı kararı doğru bulduğunu açıklamalarına ekledi.

Spor