Haris Seferovic Tek Teklifin Galatasaray

Haris Seferovic Tek Teklifin Galatasaray

Haris Seferovic Tek Teklifin Galatasaray’dan Gelmediğini Söyledi

Birçok takımın peşinden koştuğu Haris Seferovic, Türkiye’den Galatasaray ile anlaştı. Gelmesi ile birlikte taraftarın yoğun ilgisi ile karşılaşan Haris Seferovic tek teklifin Galatasaray’dan gelmediğini söyledi. Türkiye’den başka takımlardan da teklif aldığını belirten tecrübeli forvet, kendisinin Galatasaray’ı seçtiğini söyledi. Bu açıklama ile birlikte gözler Fenerbahçe’ye çevrildi. Özellikle forvet konusunda ince eleyip sık dokuyan Fenerbahçe son olarak Batshuayi ile anlaşmıştı. Haris Seferovic tarafından yapılan sürpriz açıklama ile birlikte, Fenerbahçe’nin teklif yaptığı ancak Haris Seferovic’in kabul etmediği şeklinde yorumlandı. Konu ile ilgili Fenerbahçe cephesinden herhangi bir açıklama gelmedi.

Yorumcuların bir kısmı ise Haris Seferovic için teklif yapan diğer takımın Fenerbahçe değil Trabzonspor olduğu yönünde. Trabzonspor da çok fazla bekleyiş içerisinde kalmış ve son olarak Maxi Gomez ile anlaşmıştı. Trabzonspor’da yaşanan sürpriz forvet ayrılığından sonra acil bir şekilde arayışa giren ve Fenerbahçe’nin de yakından ilgilendiği Maxi Gomez transfer edilerek arayış son bulmuştu. Haris Seferovic ayrıca, Benfica forması giydiği dönemdeki Galatasaray maçına da değindi. Galatasaray karşılaşmasının çok zor geçtiğini ve “o zamanki kadronun defans hattı da şimdiki gibi çok zordu.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’a Gelmek İstedim

Haris Seferovic yaptığı açıklama ile birlikte transfer sürecinin çok hızlı bir şekilde olgulaştığından bahsetti. İsteyen çok sayıda kulüp olsa da talip olan kulüpler arasında Galatasaray olması onu hemen etkilemiş. Bu açıdan fazla zorlanmadığını belirten Haris Seferovic, “Galatasaray’a gelmek istedim.” diyerek kararının net bir şekilde Galatasaray yönünde gerçekleştiğini aktardı. Türkiye’den diğer taliplerin olduğunu da söyleyen tecrübeli forvet, takım ismi paylaşma konusunda çekimser davrandı. Galatasaray’ın maçlarına Joybet ile en yüksek oranlardan kupon yapabilirsiniz.

Galatasaray ile çok iyi bir başlangıç yapamayan forvet, kısa süre içerisinde çok daha iyi olacağını söylüyor. Okan Buruk hakkında övgü dolu cümleler kuran Haris Seferovic, iletişimlerinin çok iyi bir seviye olduğunu belirtiyor. Ligin başında bulduğu şansları iyi bir şekilde değerlendiremeyen Haris Seferovic, yerini Gomis’e kaptırdı. Gomis’in formayı kapması ile birlikte her maç düzenli olarak gol atması, onu ilk 11’in değişilmez oyuncusu haline getirdi. Bununla birlikte ligin çok uzun olduğunu düşünen Haris Seferovic, sıranın ona geleceğini ve en iyi şekilde değerlendireceğini düşünüyor. Çok iyi bir takım olduklarını ve şampiyonluğun en güçlü adayı olduklarını her defasında yineleyen Haris Seferovic, kısa süre içerisinde takım ile birlikte çok daha iyi bir uyum yakalayacağını düşünüyor.

Haris Seferovic İçin Tek Hedef Şampiyonluk

Galatasaray ile kupalar kazanmaya geldiğini söyleyen forvet, bu konuda takıma elinden gelen katkıyı sunacağını yineledi. Haris Seferovic için tek hedef şampiyonluk olurken şampiyon olacaklarına dair de çok büyük bir inancı var. Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takım olduklarını ve şampiyonluk için yeterli güce sahip olduklarını vurgulayan tecrübeli forvet, ligin ilerleyen haftalarında çok daha formdan bir Galatasaray göstereceklerini de sözlerine ekledi. Galatasaray’a transferi konusunda bu kadar yüksek bir motivasyona sahip olan Haris Seferovic, yorumcular tarafından eleştirilerin odağında yer alıyor. Mevcut futbolunun Türkiye Süper Ligi için yeterli olmadığı konuşulanlar arasında.

Galatasaraylı taraftarlar ise Haris Seferovic kısa süre içerisinde uyum yakalayarak çok daha iyi bir performans sunmasını bekliyorlar. Özellikle forvet hattında birçok maçı tek gollü skorlarla kazanan Galatasaray, golcülerinden daha fazla katkı bekliyor. İcardi ise oynadığı maçlarda ne kadar klas ve hazır bir golcü olduğunu net bir şekilde gösteriyor. Gomis’in sahip olduğu performans ve attığı goller de göz önüne alındığında, Haris Seferovic bir anda üçüncü forvet durumuna düşmüş durumda.

Spor