Galatasaray’da Morutan Belirsizliği Sona Erdi

Galatasaray’da Morutan Belirsizliği Sona Erdi

Galatasaray’da Morutan Belirsizliği Sona Erdi

Galatasaray futbol takımına büyük umutlarla gelen ve performans açısından beklentiyi karşılayamayan Olimpiu Morutan ile ilgili belirsizlik sonunda ortadan kaldırılıyor. Geçen sezonun ilk yarısının başında takıma gelen Morutan o zamanki teknik direktör Torrent ile de pek anlaşamamıştı. Kasımpaşa futbol kulübüne transfer edilecek olan Rumen futbolcu ile ilgili gelişmeler detaylıca açıklandı.

Okan Buruk’ta İstemedi

Galatasaray spor kulübüne Başkan olarak seçilen Dursun Özbek ilk iş olarak futbol takımı için yeni bir teknik direktör ile anlaşma sağlamıştı. Okan Buruk ile anlaşan Galatasaray futbol takımında yeni teknik direktör takımdaki futbolcuları detaylıca irdeledi ve kararını bu şekilde verdi. Rumen oyuncu Morutan için futbolunu geliştirmesini öneren teknik direktör bu durumun başka bir futbol takımına kiralık olarak gitmesiyle aşılacağını ifade etti.

Canlı maç izle kapsamında ise Morutan’ı kiralık olarak isteyen Sivasspor ve Kasımpaşa arasında tercih yapılacağı da eklendi. Rumen futbolcu ise İstanbul dışında başka bir şehri istemediğini kulüp yönetimine bildirdi. Bu durumda Kasımpaşa futbol takımına kiralanmasında anlaşmaya varılan Morutan’ın transfer işlemlerinin hızlandırıldığı da eklendi. Teknik direktör Okan Buruk’un yönlendirmesi doğrultusunda harekete geçen sarı kırmızlı ekipte Morutan’ın bir yılda aldığı ücret tutarınında Kasımpaşa tarafından verileceği belirtildi.

Sözleşmesinin Bitimine Daha Var

23 yaşında bulunan ve hücum hattında görev alan Morutan’ın beklentinin altında kalması Galatasaray futbol takımında huzursuzluğa neden olmuştu. Öncellikle Torrent zamanında da gözden düşen Rumen oyuncu da Okan Buruk’ta ışık göremedi. Taraftarium24 kapsamında ise Galatasaray futbol takımının Morutan ile 2026 yılına kadar sözleşmesinin olduğu ifade edildi. Bu açıdan futbolcudan verim alınması için kiralık olarak başka bir takımda forma giymesi sarı kırmızılı ekip tarafından da haklı görüldü.

Morutan Galatasaray forması ile toplamda 33 maça çıktı. Bu maçlarda ise 3 gol atabilen genç futbocu ayrıca 5 tanede gol pası verdi. Bu açıdan performansının gelişmesi için Kasımpaşa futbol takımına kiralanacak olan Morutan’ın İstanbul’dan ayrılmak istememesi de yönetimin bu yönde karar almasında etkili oldu. Yeni sezonda lige hızlı bir başlangıç yapmak isteyen sarı kırmızılı ekip takımdaki futbolcuları ince eleyip sık dokumaya devam ediyor.

Spor