Fön Makinesi Fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel Fön Makineleri

En iyi fön makineleri elbette profesyonel amaçla üretilmiş olan fön makineleridir. Ancak uzman olmayanlar fön makinesi fiyatları ve profesyonel fön makinesi markaları konusunda yeterince deneyimli değillerdir.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve profesyonel fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Tavsiye

Fön makinesi seçiminde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu liste memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

Profesyonel Fön Makineleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Nereden Alınır?

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

En İyiFön Makinesi Markaları

Profesyonel fön makinesi için kuaföre değil de ürüne ihtiyacım var diyorsanız, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
Fiyat olarak bütçenizi sarsmayan ve saçlarınız için de çok fonksiyonel olmasına ihtiyaç duymadığınız basit fön makinelerini de tercih edebilirsiniz.
Eğer saçlarınızın uzun olmadığını kurularken sizi uğraştırmadığını söylüyorsanız sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak tersi bir durum varsa da zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaç haline gelecektir.

turbobella kuaför fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Kaç Watt Gücündedir?

Herkes kullandığı ürünün en iyisi olmasını hedefler. Fön makinelerinde ise en iyisini elbette kuaförler kullanırlar. Satılan fön makinelerinde motor gücü sizin için daha önemliyse 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000 tam size göre.
Piyasada ürünün üzerinde yazılan sayıların her zaman motor gücünü ifade etmediğini bilmekte fayda var. Çünkü tamamen ürün satışı sağlanması adına bazı markaların model sayısını motor gücü gibi gösterip yanılttığını biliyoruz. Aman dikkat!
Kuaför fön makinelerini nasıl alabilirim nerde satılır şeklinde bir meraka girdiyseniz kuaför toptancılarında satıldığını ve kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel ürünler olduğunu da ekleyelim.
Basit ve fonksiyonel olmayan fön makinelerinde belli bir müddet ısıya maruz kaldığında kendini koruma moduna alıp çalışmama durumu var. Kuaför fön makineleri ise yapılan her işlem aynı olmadığından saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü gibi ürünleri üreten markaların bir  fön makinesi olduğunu  asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler daha çok profesyonel ve basit olmayan ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce rastlamadığınız içerikleri hakkında pek bir fikrinizin olmadığı kuaför tipi fön makinesi markalarından bahsettik.

Fön Makineleri Yorumları

Fön makinesi alırken yorumları incelediğinizde bazı insanların olumsuz yorumlarına dikkat etmek gerekir bu sizi yanıltmasın. Çünkü insanlar birçok seçeneği deneyimlemeden yanlış yönlendirme yapmış oluyorlar.
Çevreden edinilen yorumların bu anlamda çok da geçerli olmadığını bilmek gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka deneyimi olan kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde tercihen ve özellikleriyle de en iyi olan markalardan bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine sahip olmanız için sebep olmaya çalıştık.

Moda ve Yaşam