Evde doğru kaş alma teknikleri

Evde doğru kaş alma teknikleri

İp yardımı ile, cımbızla ya da ağda ile kaş almak; herkesin kaş yapısı ve tercihine göre değişen bu tekniklerden, size en kolay geleni seçmeniz oldukça önemli. Tekniğinizi seçtikten sonra; bol ışık alan bir aynanın önüne geçin ve istediğiniz şekli hayal ederek; kaşlarınızı tarayın. Bunu yapmak için eski bir maskara fırçası ya da kaş tarağından yardım alabilirsiniz.

İple kaş almak

İple kaş almak

İple kaş almak istiyorsanız; uzun bir ipi parmaklarınıza dolayın ve makas şeklini verin. Bu yöntem ilk başlarda hata yapmaya oldukça açıktır. O yüzden ipe istediğiniz gibi yön veremiyorsanız; bu tekniği kullanmamanızı öneririz.

Cımbız ile kaş almak

Cımbız ile kaş almak

Cımbızla kaş almak, en güvenli ve en kolay kaş alma yöntemlerinden biridir. Kaşlarınızı fırça yardımı ile yukarı taradıktan sonra uzun olan kaşlarınızı kaş makası ile kesin. Daha sonra istemediğiniz fazlalıkları alarak kaşınıza şekil verin. Kaşlarınızı kısaltmak istiyorsanız; kaşlarınızın başladığı kısımlarını ve orta bölümleri kesebilirsiniz.

Ağda ile kaş almak

Ağda ile kaş almak

Ağda ile kaş almak biraz acılı olabilir ancak en hızlı sonucu verecektir. Ağda ile kaşlarınızı alırken ağdayı sürdüğünüz yere dikkat etmeli, çok fazla taşırmamalısınız. Ağda ile kaşlarınızı almadan önce atlamamanız gereken bir adım var. Bu adım; kaşlarınızı kısaltmak! Böylece kaşlarınızı daha net görebilecek ve hangi bölgeleri şekillendirmeniz gerektiğini anlayacaksınız. Burada yüzünüzde iz bırakacak ağdaları kullanmamak, ağdayı uygularken taşırmamak ve cildi tahriş etmemek oldukça önemli.

Kaynak: tekicerik.com

Moda ve Yaşam