Evde 8 Home Ofis İpucu

Evde 8 Home Ofis İpucu

Evde çalışmanın pek çok avantajı yanında bazı dezavantajları da vardır. Çalışma performansını düşüre bilecek bu dezavantajları minimize etmek için çalışma odanızın tasarımı ciddi rol oynar.

Bu makalede size ev ofisinizi nasıl tasarlayacağınız hakkında bazı ipuçları vereceğiz.

1. Alanınızı Değerlendirin

Ev, ofisinizi için kısıtla bir alana sahi olduğundan dolayı kullanma imkanı olan alanınızı maksimum derecede değerlendirin. Evinizde mutfak köşesi veya misafir yatak odası gibi mevcut alanların işlevini nasıl en üst düzeye çıkarabileceğinizi düşünmek de önemlidir.

Bu aşamada ihtiyacınız olacak minimal mobilyaları belirleye bilirsiniz. Mobilya markalarının web sitelerini incelerken İnegöl mobilyası tercih edebilirsiniz.

2. Nasıl Çalışacağınızı Düşünün

Patronunuzu veya oda arkadaşınızı memnun eden bir ev içi kurulum, kendi iş tercihleriniz için mükemmel bir eşleşme olmayabilir.

Alanınızı nasıl düzenleyeceğinize karar verirken özel ihtiyaçlarınızı ve alışkanlıklarınızı dikkate alın.

Kendinizi kanepede yalnız bir yazar olarak mı yoksa kameralı bir ayakta masa kullanan bir dizi sanal toplantı olarak mı gördüğünüzü düşünün.

Çalışmak için oluşturmayı planladığınız home ofisinizin gerçekten ihtiyacınızı karşılayıp karşılamayacağınıza bu aşamada karar vermelisiniz.

3. Küçükten Başlayın

İlk önce en ufak alanı nasıl kullana bileceğinizden başlaya bilirsiniz.

“Bazen iyi bir köşe, ev alanından belirlenmiş bir çalışma oluşturmak için mükemmel bir alan olabilir” diyor.

Küçük bir alanı dönüştürmek için mücadeleye katılın ve yaratıcılık seviyenizi yükseltin.”

4. Düzenli Kalın

Ufak bir alanı kullanmanız sizin aynı zamanda düzenli kalmanızı sağlayacaktır. Düzenli kalmak aynı zamanda sizi işinize motive edecektir. Bu şekilde ufak bir alana bağlı kalmak aynı zamanda sadece çalışmak için değil, yemek yemek için de geçerli olabilir.

5. Özel Alan Yapın

Home ofis olarak tasarladığınız alanı sadece çalışmak için değil aynı zamanda dinlenmek yemek yemek için de tasarlıyor olmanız size pek çok yönden avantaj kazandıracaktır. Böylece ufak bir alanı çok amaçlı kullanma kabiliyeti kazandıracaktır.

6. Mobil Olun

Tüm iş ihtiyaçlarınızı saat 17.00’de kolay temizlemeyi de sağlayacak şekilde tam olarak nasıl takip edeceğinizi merak ediyorsanız, depolama alanınızı kolayca kapsanabilir ve taşınabilir hale getirin” diyor. Küçük, taşınabilir bir dosya kutusu, kağıtlar için harika bir yuva sağlar

7. Dikey Düşünün

Çok fazla mobilyaya sığmayan küçük bir köşeden çalışıyor olsanız bile, depolama ve organizasyon yeteneklerinizi en üst düzeye çıkarmak için çalışabilirsiniz.

Tasarladığınız home ofisi alanını sadece yatay kullanmayı düşünmeyin, dikey kullanmayı da düşünün.

8. Sağ Yan Sehpayı Seçin

Bu konuda oldukça başarılı olan mobilya markaları arasında İnegöl Store inceleyin ve ufak tekli yan sehpaları, küçük masaları inceleyin. Sizin ihtiyacınızı en pratik şekilde çözecek mobilyaları seçmede yardımcı olacaktır.

8 adımda home ofisi nasıl tasarlayacağınızı anlattığımız ipuçlarının size gerçekten yardımcı olmasını temenni ediyoruz.

Genel Kültür