Dudak üstü tüyleri nasıl alınır?

Dudak üstü tüyleri nasıl alınır?

Bıyık alma söz konusu olduğunda hepimiz farklı yöntemler tercih ediyoruz. Bu yöntemler; öncelikle cilt tipimiz başta olmak üzere, istediğimiz sonuç ve kalıcılığına göre çeşitlilik gösteriyor.

İple bıyık almak

İple bıyık almak

Bıyık almak biraz pratik ve uzmanlık gerektirse de; eliniz alıştığında aslında oldukça kolay. İple bıyık almak; tüyleri kökünden alacağı için uzun süreli bir etki sağlayacaktır. İşlemden sonra cildinizin tahriş olmasını önlemek için cildinizi mutlaka nemlendirin.

Ağda ile bıyık almak

Ağda ile bıyık almak

Ağda ile bıyık alma yöntemi; kılları kökünden aldığı için yaklaşık 1 ay boyunca size pürüzsüz bir görünüm sağlayacaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta; cilt yapınızın ağdaya elverişli olup olmadığıdır. Ağda, cildinizi tahriş edebilir; ya da cildinizde iz bırakabilir. Bu neden ile eğer hassasiyet yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız bu yöntemden uzak durmalısınız.

Yüz usturası kullanmak

Yüz usturası kullanmak

Son dönemlerde yaygınlaşan bu alet; küçük başlığı sayesinde yüzünüzdeki bütün istenmeyen tüylerden kurtulmanızı; ya da şekil vermenizi sağlıyor. Ancak yüz için özel olarak yapılan bu aleti kullanmak, başka aletlerden uzak durmak oldukça önemli. Çünkü en ufak bir hata; yüzünüzde kalıcı bir iz bırakabilir.

Kaynak: uzaktanhaber.com

Moda ve Yaşam