Diş Eti Çekilmem Var, Implant Yapılabilir Mi

Diş Eti Çekilmem Var, Implant Yapılabilir Mi

Diş Eti Çekilmem Var İmplant Yapılabilir Mi?

Pek çok bireyin merak ettiği sorulardan biri de diş eti çekilmem var implant yaptırabilir miyim, şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

İmplant tedavisinde destek dokuların varlığı çok büyük önem arz etmektedir. Destek dokuların sağlıklı olması ve implanta zaman içerisinde kaynaması beklenmektedir.

Diş kaybı ya da diş çekimi sonrasında zamanla yavaş yavaş diş eti ve çenenin diş yuvasının olduğu bölüm kendiliğinden erir ve düz bir hale gelir. Bu durumda kişilere implant tedavisi uygulanamaz.

Ancak uygulamak imkansız da değildir. Kişiler eğer isterlerse çene cerrahisi ile operasyon geçirerek cerrahının oluşturduğu diş yuvası ve destek dokulara implant yaptırabilir.

Bir de diş eti çekilmesi problemi olan bireylerde implant tedavisinin yapılmasının bazı zorlukları ve riskleri bulunmaktadır. Bu bireylerde henüz diş kaybı olmadan bile destek dokularda (diş etinin dişe yapıştığı ve desteklediği yerler) gevşeklik vardır.

Hatta kişiler bu sorun nedeniyle zamanla sağlıklı dişlerini bile kaybedebilirler. Çünkü diş damak tarafından yeterince tutulamadığı için gevşemeye ve sonra sallanmaya başlayacaktır.

Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına diş eti çekilmesi gibi bir sorununuz varsa ya da diş kaybı sonrasında dental implant tedavisi almak istiyorsanız hemen bir diş hekimine çok fazla üzerinden zaman geçmeden başvurmalısınız.

Diş Eti Çekilmesinde Dental İmplant Tedavisi

Diş eti çekilmem var implant yapılabilir mi, sorusu üzerine bir diş hekimine başvurduğunuzda ilk yapılması gereken şey detaylı bir ağız muayenesidir. Bu esnada bireyin diş etlerinde ne kadarlık hasar olduğu kontrol edilir.

Buna göre dental implantın yanı sıra diş etleri için de takip ve tedavi uygulamasının yapılması gerekli olabilmektedir. Uygulamanın yapılıp yapılamayacağı tamamen sizin diş eti çekilmesi probleminizin ne kadar şiddetli bir halde olduğu ve tedavi edilerek ortadan kaldırılıp kaldırılamayacağı ile ilgilidir.

Bu nedenle bu sorunuzun yanıtını öğrenmek adına ağız muayenesi yaptırmak üzere bir diş hekimine başvuruda bulunmalısınız. Aynı zamanda diş eti çekilmesi sorununuzu da ihmal etmemeli ve buna neyin sebep olduğunu öğrenmeli, buna göre tedavi olmalısınız.

Sağlık