Clippersın Yıldızı Kawhi Leonard Vazgeçilmez Olduğunu Kanıtlıyor

Clippersın Yıldızı Kawhi Leonard Vazgeçilmez Olduğunu Kanıtlıyor

Clippersın Yıldızı Kawhi Leonard Vazgeçilmez Olduğunu Kanıtlıyor

Kawhi Leonard, San Antonio Spurs, Toronto Raptors ve Los Angeles Clippers gibi takımlarda oynayan bir Amerikan profesyonel basketbol oyuncusudur. Leonard, doğduğu yer olan Kaliforniya’daki Riverside’daki King Lisesi’nde basketbol oynadıktan sonra, San Diego State Üniversitesi’ne gitmeden önce 2011 NBA Seçmelerinde Indiana Pacers tarafından 15. sırada seçildi. betist

2011-2012 sezonunda Spurs’e katıldı ve NBA’deki ilk sezonunda All-Rookie First Team’e seçildi. 2013-2014 sezonunda, NBA Yılın Savunma Oyuncusu ödülünü kazandı ve Spurs’in NBA şampiyonluğuna katkıda bulundu. 2014-2015 sezonunda da All-NBA First Team ve NBA Yılın Savunma Oyuncusu ödüllerini kazandı.

2018 Yılı Kawhi Leonard İçin Dönüm Noktası Olmayı Başardı

2018’de, Leonard, DeMar DeRozan ve birkaç draft hakkı karşılığında Toronto Raptors’a takas edildi. Burada NBA Şampiyonluğu kazandı ve NBA Finalleri’nin MVP’si seçildi. Leonard, 2019’da serbest oyuncu oldu ve Los Angeles Clippers’a katıldı. Clippers ile, 2020 NBA Playoffları’nda buz buz yaptığı unutulmaz performanslarından biri olan, oyunu son saniyelerde kazandıran üçlüğü ile NBA Tarihindeki ilk kez bir buz buz üçlüğüyle bir seriyi kazandıran oyuncu oldu.

Leonard, NBA’deki özellikle savunma becerileriyle tanınır ve iki yönlü bir oyuncu olarak kabul edilir. Ayrıca, takım liderliği ve yüksek performansı ile de tanınır. Leonard’ın oyun stili ve etkileyici performansı, basketbol hayranları ve spor yazarları tarafından takdir edilir.

Spor