Brezilya Liginin En Büyük Derbileri

Brezilya Liginin En Büyük Derbileri

Brezilya Liginin En Büyük Derbileri

Brezilya ligi, dünya futbolunun en tutkulu derbilerinden bazılarına sahiptir. Her hareket halinde olduklarında manşetlere hakim olan birkaç büyük rekabet var. Rio de Janeiro’dan Sao Paulo’ya, bu düşmanca ve rekabetçi maçlar Brezilya futbolunu daha da yüksek bir seviyeye yükseltti.

Clássico das Multidões veya “Kitlelerin Çatışması “, Brezilya ligindeki en büyük derbidir. Ülkenin en büyük iki takımı Santos ve Corinthians arasında bir rekabet var. Maç her zaman yoğun bir ilişkidir ve Brezilya futbol sezonunun en önemli olayıdır. Her iki tarafın oyuncuları, bu asırlık rekabette övünme hakları için savaşma eğilimindedir. Joybet

Brezilya’daki bir diğer büyük rekabet Tricolor – Flu’dur. Bu derbi, ülkedeki en popüler iki tarafı birbirine düşürüyor. Flamengo ve Fluminense her ikisi de Rio de Janeiro’dan ve aralarındaki oyunlar neredeyse her zaman ateşli. Maç günü boyunca her iki takım için de tutkulu bir destek görmek yaygındır, ancak oyuncular bir galibiyetin ek övünme hakları anlamına gelebileceğini bilerek ekstra bir baskı ile performans gösterirler.

SuperClásico Paulista, Sao Paulo’daki en büyük derbidir ve eyaletin en başarılı iki futbol takımı olan Palmeiras ve Corinthians arasında bir rekabettir. Bu maç 1911 ‘den beri oynanıyor. Bu iki taraf arasındaki maçlar her zaman heyecan verici olacaktır.

Brezilya liginde nereye bakarsanız bakın, stadyumları dolduran büyük bir rekabet olacağından emin olabilirsiniz. Taraftarlar, Brezilya oyununun tutkusunu yakalayan yanlarına ve derbilerine ünlüdür. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, bu rekabetlerin getirdiği atmosferden büyüleniyor.

Spor