Banyonuzu spaya dönüştürmenin altı kolay yolu

Banyonuzu spaya dönüştürmenin altı kolay yolu

Atmosfer yaratın

Atmosfer yaratın

Oldukça bilindik bir yöntem olabilir ancak sakinleştirici bir atmosfer yaratmak, evdeki spa tesisinizi oluşturmanın ilk adımıdır. Işığı, müziği, kokuyu ve bu eşsiz rahatlatıcı deneyimi yaratacak her bileşeni dikkate almak önemlidir. Birkaç mum yakın, istediğiniz banyo tuzlarını kullanın ve rahatlatıcı bir müzik çalın.

Maskelere önem verin

Maskelere önem verin

İster cildi yenileyen, ister detoksifiye edici bir kil maskesi olsun, maske yapma eylemi sizi kesinlikle spa moduna sokacaktır. Cildinize uygun maskeyi seçin ve yenilenmenin tadını çıkarın. Evde kendi maskenizi, doğal tarifler ile yapmanız da mümkün!

Nefes alın

Nefes alın

Tüm bu gevşeme seansı aslında rahatlatıcı bir koku etrafta dolanırken, doğru nefes alma teknikleri ile başlıyor ve bitiyor. Güzel kokular ve doğru nefes alma teknikleri; rahatlama duygusunu arttırırken, aynı zamanda stresi de azaltıyor. Burnunuzdan üç kez derin nefes alın, karnınızı nefes ile doldurun ve ağzınızdan nefes verin.

Göz masajı

Göz masajı

Orbital kemiğin çevresindeki basınç noktalarına minik dokunuşlar ile masaj yapmak gerçekten iyi ve rahatlatıcı hissettirecek. Nazik ancak sağlam bir baskı uygulayarak cilt bakım ürünleri ve serumları masaj yaparak yüzünüze yedirin.

Kuru fırça

Kuru fırça

Kan akışını, cilt esnekliğini artıran ve kolajen üretimini uyaran kuru fırçadan yardım alın. Pul pul döktüğünüz bölgelere bir vücut yağı veya zengin bir vücut kremi ile masaj yapın.

Dış dünya ile bağınızı koparın

Dış dünya ile bağınızı koparın

SPA’ların gevşetici etkisinin ana nedenlerinden biri, dış dünya ile bağlantıyı kesmenizdir. Zihnin bırakmayı öğrenmesi önemlidir. Kendinize saati öğrenemeyeceğiniz, hiçbir şeyi dert etmeyeceğiz bir zaman dilimi oluşturun.

Kaynak: yineblog.com

Moda ve Yaşam