Badem Unu Neler Vadediyor

Badem Unu Neler Vadediyor

Badem Unu Neler Vadediyor?

Son zamanlarda sağlıklı beslenmeye önemli ölçüde rağbet edildiğini vurgulamak gerekiyor. Özellikle birçok hastalık açısından değerlendirilecek önleyici programlar arasında beslenme ciddi derecede önem kazanmış gözüküyor. Sağlıklı bir beslenme rutinine sahip olmanın, vücudun genel sağlığı açısından oldukça önemli bir paya sahip olduğu çoğu insanı ikna edecek tekrarda kanıtlanmıştır. Dünya genelinde super food kategorisinde yer alan onlarca çeşit arasında badem ve badem ürünleri önemli bir yeri işgal etmektedir. Sahip olduğu besin değeri kullanım yerleri ve varyantları ile dikkat çeken badem hakkında birçok bilgiye sahibiz. Badem ürünleri arasında yer alan badem unu pek çok açıdan önemli bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır.

Badem unu genel olarak bademin kabuklarından arındırılıp toz haline getirilmesi ile elde edilmektedir. Badem ununun elde edilmesi iyi tohumun ve kaliteli hasadın ardından; suda bekletilen bademlerin kabuklarından ayrılması ve toz haline getirilmesi sürecini takip etmektedir. Esasen badem tozu olan bu besinin kullanım alanlarının oldukça geniş olması, söz konusu ürünün badem unu şeklinde adlandırılmasının temel sebebidir. Badem tozu, beyaz unun kullanıldığı tüm yerlerde kullanılabilen bir üründür. Ana yemeklerden, tatlılara ve çorbalara kadar her çeşit yiyeceğin zenginleştirilmesi için kullanılabilir. Bu anlamda sadece badem unundan ekmek yapmak dahi mümkündür. Sağlık açısından inanılmaz bir etkiye sahip olan bademi, un haline getiren Wefood insanlara mutfaklarının hemen her alanında kullanılabilecekleri bir ürün sunmaktadır.

Badem unu anti-kanserojen etkisi ile tüm dünyada geniş kitlelere hitap eden bir ürün olarak değerlendirilmektedir. E vitaminini açısından temel besin grupları içerisinde yer alır. Bu açıdan günlük ihtiyacın tamamını badem unu aracılığı ile karşılamak mümkündür. Badem unu kan şekerinin dengelenmesini sağlaması sebebiyle de tercih edilmektedir. Diğer taraftan düşük kalorili beslenme rutini oluşturmada diğer un çeşitlerine nazaran badem unu tam not almaktadır. Buna rağmen enerji sağlaması açısından değerlendirildiğinde oldukça yeterli bir besindir. Bu bilgilere dayanarak badem ununun kalp dostu bir besin olduğu sonucuna varılmaktadır. Badem unu fiyat değerlendirmelerinde kalite bazında farklılıklara sahip ürünler arasında yer almaktadır.

Sağlık