Ali Babacan Trabzon İline Geldi!

Ali Babacan Trabzon İline Geldi!

Ali Babacan Trabzon’a Geldi!

Ali Babacan’ın Trabzon’a gelmesi haber kaynakları bakımından son günlerde ilgileri üzerine çeken gelişmeler arasında bulunuyor. Siyasi seçimlerin yaklaşmasıyla beraber liderler sahaya inmeye başladı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Trabzon’a gelmesi son günlerde konuşulan en önemli gelişmeler arasında bulunuyor. Babacan Trabzon’da halka seslenerek iktidarın değişmesi gerektiğine vurgu yaptı. Türkiye ekonomisinde yaşanan olumsuz gelişmelere atıfta bulunan Babacan yakın bir zaman içinde iktidarın kökten değişeceğini dile getirdi. Babacan tarafından yapılan açıklamalarda gelecek günlerde yaşanacak olan iktidar değişikleriyle beraber Türkiye’ye huzur ve adaletin geleceğine dikkat çekti. Babacan tarafından yapılan açıklamada Başkan Erdoğan’ın Türk Yargı Sistemine uyumsuz hareket ettiğini ve bu yüzden haddini aştığını dile getirdi.

Hak Yok, Adalet Yok

Babacan konuşmalarında adalet vurgusu yaparak. Güçlü Türkiye olma yolunda adaletin tekrardan temsil edileceğini dile getirdi. 2023 yılında iktidara geleceklerini söyleyen Babacan AK Parti döneminde yaşanan yolsuzluklara dikkat çekti. Trabzon’daki gayrimenkul ve toprak satışlarına değinen Babacan Arap yatırımcıların parsel, parsel Trabzon’dan toprak aldıklarını söyledi. Trabzon’da yaşanan toprak satışlarının geçmiş yıllara nazaran %23 oranında artış göstermesi bölgedeki istikrar ortamının bozduğu söyledi. Babacan tarafından yakın bir zaman dilimi içinde Trabzon’un ilçelerine de mitinglerin yapılması bekleniyor. Babacan güçlü Türkiye için adaletli Türkiye vurgusu yaparak göreve geldiklerinde alım gücünü %34 oranında artıracaklarını dile getirdi ve fındık üreticisinin kazancının da artırılacağını dile getirdi.

Ekonomi Dibi Gördü!

Trabzon haber kaynaklarına göre Babacan Türkiye’deki ekonomik istikrarsızlığa dikkat çekti. Ekonominin Türkiye’de bittiğini ve dolayısıyla halkın alım gücünün %10’lara kadar gerilediğine dikkat çekti. Ali Babacan tarafından yapılan açıklamalarda güçlü Türkiye için ekonomisi sağlam bir Türkiye olması gerektiğine dikkat çekti. Ali Babacan ve kurmayları Trabzon’un ilçelerine de miting düzenlemeyi düşünüyor. Hatta Babacan ve Davutoğlu’nun son günlerde beraber miting yapması iki partinin ortaklaşa bir bütünlük oluşturması beklenen gelişmeler arasında bulunuyor. Ekonominin dibi gördüğünü söyleyen Ali Babacan Türkiye Ekonomisinin %35 oranından değer kaybettiğini söyledi. Böylelikle ekonomin buhranın her geçen gün daha fazla arttığına dikkat çekerek sözlerini tamamladı

Genel Kültür